20 Чер 2019

Тайський масаж — йога для ледачих? Нам сподобалося!

Тайський масаж – це унікальна східна лікувальна система, яка налічує близько 2500 років. Вона являє собою поєднання культур Індії, Китаю, Південно-Східної Азії і традиційної тайської медицини; це синтез вікових традицій Сходу.

Засновником тайського масажу і медицини є Шіваго Комарпадж (Дживака Комарабхакка). Він відзначений в древніх документах за його пізнання в області фітотерапії, виняткові медичні навички, і за лікування відомих людей свого часу, включаючи самого Будду.

Існують різні види тайського масажу:

  • традиційний (класичний);
  • масаж ніг і стоп;
  • масляний аромамасаж;
  • з трав’яними мішечками;
  • ток-сен (паличками і молоточками);
  • гарячими каменями;
  • масаж голови та інші.

Справжній тайський (класичний) масаж включає в себе глибокий тиск на точки, які складають систему енергетичних ліній людського тіла, що називаються лініями Сен. Також успішно використовуються пози йоги, розтяжки, щоб зняти м’язеву напругу і дозволити життєвій силі та енергії вільно циркулювати по тілу.

Коли Сен заблоковані, з’являються фізичні та емоційні проблеми. Тому основна мета традиційного тайського масажу – розблокувати всі потоки в тілі і промасажувати їх. Таким чином, можна допомогти людині досягти внутрішньої гармонії – об’єднання тіла, розуму і духу в одне ціле. Саме тому замість слова «масаж» краще підходить вислів «тайська лікувальна система».

tayskiy massazh na karpatskom festivale yogi (2)-min

Класичний тайський масаж може тривати від однієї до трьох годин.

Незалежно від того, який вид тайського масажу практикується, він підходить для людей навіть з самою тендітною статурою, і ніколи не завдає болю.

Після такого масажу зменшується вироблення молочної кислоти і виділяється велика кількість ендорфінів, що в подальшому сприяє повній релаксації всього організму.

Покази

На думку клієнтів і за твердженням професійних масажистів користь тайського масажу полягає в:

  • знятті стресу;
  • запобіганні травм – тіло стає більш гнучким і податливим;
  • полегшенні болю в м’язах і суглобах (рекомендується також при мігрені, головних і менструальних болях);
  • детоксикації організму;
  • набутті хорошого самопочуття, впевненості в собі.

Протипокази

Хоча позитивний вплив на загальний фізичний, психічний і емоційний стан людини безсумнівний, все ж традиційні тайські масажі не рекомендуються:

  • відразу після операції або хіміотерапії;
  • при захворюваннях серця (перед масажем краще звернутися до лікаря);
  • вагітним жінкам.

Не слід його робити безпосередньо після ударів, при запаленій шкірі, не загоєних ранах, з пухлинами або грижею живота.

tayskiy massazh na karpatskom festivale yogi (3)-min

Класичний тайський масаж століттями використовувався для лікування дегенеративних захворювань і підтримки ідеального здоров’я. Вони корисні для молодих і старших, спортсменів і активних людей, які люблять рух. Якщо вам необхідно відновити внутрішню рівновагу і гармонію, а також позбутися від болю в плечах, спині, суглобах, м’язах –  обов’язково спробуйте тайський масаж. Ви будете вражені ефектом!

Тайський масаж на фестивалі Carpathian Yoga Fest 2019 представили на своїх класах вчителі Пау Кастельсгау (Іспанія), Іван Матковський та Ігор Степура (Україна).

tayskiy massazh na karpatskom festivale yogi (4)-min

Пау Кастельсгау

Іспанець Пау Кастельсгау почав свою духовну подорож в 2005 році з першої поїздки до Індії та зустрічі з учителем Сома в горах Наварри, яка кардинально змінила його життя. Він покинув кар’єру журналіста і присвятив себе йозы. Натхненний молодшим братом Варі Омом, Пау разом з ним і сестрою Мірей заснував в 2005 році в Барселоні йога-студію Омшанті. А з 2011 кожні три роки вони організовують Барселонську конференцію йоги, яка є міжнародною платформою для викладачів і майстрів йоги.

Йога була справжньою внутрішньою революцією для іспанця. Акро-йога і тайський масаж стали для нього природним гармонійним кроком в його розвитку. Акро-йога була таким собі каталізатором, вибухом, що давав йому можливість подорожувати по світу, проводити семінари і навчання.

Протягом багатьох років його пристрасть до масажу неодноразово приводила його в село Лаху (північний Таїланд) і Будинок Сонця (Евія, Греція), і, нарешті, він був офіційно затвердженим в якості викладача тайської школи масажу «Sunshine Network».

Основна мета Кастельсгау – привести дух Йоги в усі куточки світу.

tayskiy massazh na karpatskom festivale yogi (6)-min

Класи Пау на CYF2019:

Заняття 1. Введення в Шавасану. Йога та тайський масаж родом з Індії і мають одні і ті ж традиції. Ми дізнаємося, як допомогти нашому пацієнту розслабитися в самій турботливій та комфортній шавасані. Після цього заняття ви зможете презентувати 30-хвилинну просту послідовність вашим друзям або студентам на приватних заняттях.

Заняття 2. Практика «Зупинки крові» та техніка «Катамаран». Ми заглибимося в одні з найефективніших традиційних методів тайського масажу. Отримані, головним чином, від майстра Аджай Піхеста Бонтума. Ідеально підходять для людей з болем у попереку, втомою в ногах і недостачею життєвих сил.

Заняття 3. Плечова терапія. У сучасному світі прийнято носити важку ношу на плечах і навколо шиї. Як ми можемо зняти напругу і дозволити нашій голові, шиї і плечам … навіть нашому серцю «зітхнути з полегшенням»? Тайський масаж дасть нам відповіді ☺

Заняття 4. Нижня частина спини. Таз, крижі та поперековий відділ хребта часто знаходяться під тиском. Ефект гравітації і постава можуть легко викликати дискомфорт та біль в цій чутливій області. Чи може тайський масаж допомогти? Звичайно☺

Іван Матковський

Іван Матковський (Svami Prem Pushpesh) – той, що любить природу. Народився і зростав у Карпатах. Змалку збирав цілющі гірські ягоди і трави, а коли працював неврологом помітив на практиці їх цілющі властивості.

Згодом його практика лікаря і свідомість трансформуються в бік Сатви. Іван стає вегетаріанцем, займається ведантою, йогою і Аюрведою.

В 2013 році у м.Рішікеш, Індія (світова столиця йоги) проходить дипломний курс по Аюрведі. Курси по марматерапії, панчакармі, аюрведичному масажу, пранаямі, Ошо медитаціям. В Рішікеші отримує духовне ім’я від Ошо гуру і стає на шлях саньяси. В 2015 у Індії відвідує сатсанги Муджі та Далай Лами. Відвідує Дарамшалу, де вивчає будизм у будистському монастирі Тушіта.

Викладає йогу у Лондоні та Україні. Зцілює хворих за допомогою Аюрведи, але помічає, що потрібен індивідуальний підхід у йогатерапії.

У Таїланді у школі The Fine Art of Thai Massage, м.Чіанмай відкриває для себе Йога масаж та Традиційний Тайський Масаж. Вони мають корені з Індії. Знання марма точок, йогічних асан, аюрведичного та класичного шведського масажу допомогли зрозуміти глибокі таємниці тайського масажу. Іван ділиться знаннями з екзотичного масажу з йога-інструкторами, що допомагає поглиблювати індивідуальну програму з студентами і дотягувати їх в асанах.

Іван впевнений, що за допомогою позитивного настрою, режиму дня і здорового харчування можна подолати любі недуги.

Класи Івана на фесті:

Заняття 1. Тайський масаж. Практичність східної мудрості.

Якщо двоє бажають оздоровитись та досягти гармонійного обміну життєвою силою, то тайський масаж – це ідеальний спосіб. Тайський масаж – найдавніший метод традиційної тайської медицини. Йому понад 2500 років. Він помітно відрізняється від того, до якого звикли європейці. Його прийоми поєднують розтягування, натиснення, скручування та нагадують йогівські асани. Для інструкторів йоги – це чудовий інструмент для поглибленого входження в асани їх студентів. Після класу ви відчуєте себе оновленими та щасливими. Ви також зможете отримати знання, щоб ділитися цією технікою з близькими.

Заняття 2. Цілющі вібрації Йога (Тайського) Масажу.

Якщо у вас напруження та перевтома у тілі і розумі, стрес чи безсоння, важкі і забиті м’язи, болять суглоби, то Тайський Масаж саме для вас! В парах ми м’яко пропрацюємо всі ділянки тіла, звільнимо емоційні та ментальні блоки та затиски з м’язів та розуму. Після масажу ви відчуєте легкість і відновлення.

Ігор Степура

Ігор Степура – масажист, йог, постійний практик тайського, аюрведичного йога-масажу. Закінчив Інститут Аюрведи йоги Чакрапані (Джайпур, Индия). Проходив практику і отримав просвітлення в монастирі лінії Карма-Кагью (Лекшилінг, Катманду, Непал).

Член Ассоціації остеопатів України. Практикуючий викладач хатха-йоги, має сертифікат Міжнародного йога-альянсу США. На фестивалі провів клас по Динамічному тайському масажу.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

*

code