13 Чер 2019

Blackroll meets Yoga: майстер-клас по МФР — міофасціальному розслабленню

Blackroll meets Yoga-min

Цьогоріч на Carpathian Yoga Fest учасники з великим задоволенням відвідали майстер-клас по МФР (міофасціальному релізу, розслабленню) сертифікованого BLACKROLL®Trainer, викладача BLACKROLL Academy International та навчального центру СК «Альянс» Андрія Протаса. Крім того, він ще й учень одного із кращих тренерів і фізіотерапевтів Ізраїлю Ідана Вадраріу (Idan Vadrariu).

Багато звичайних людей (а не тільки професійні спортсмени) страждають від болю у м’язах, викликаних спазмами. Виявляється є такий метод терапії, як міофасціальний реліз (МФР), з допомогою якого можна домогтися повного розслаблення одного або декількох спазмованих (затиснутих, напружених) м’язів і таким чином позбутися болю.

Фасція – це сполучна тканина, що покриває м’язи, сухожилля, органи і судинно-нервові пучки в нашому організмі. В ідеальному стані фасції повинні бути м’якими і еластичними, зберігати свою рухливість. Але насправді, з віком або під впливом травм і навантажень фасціальна тканина втрачає еластичність, стає тугою і обмеженою в рухливості, що спричиняє різні болі. Тому фасції потрібно масажувати, щоб «розбивати» вогнища напруги, зменшувати «жорсткість» тіла і не давати фасції «склеюватися», бо, якщо процес запустити, можна і зовсім заробити спайки фасції. Для цього і потрібен міофасціальний реліз.

Blackroll meets yoga (5)

За допомогою низько інтенсивного комплексу вправ, в якому використовуються прийоми самомасажу, можна домогтися їх повного розслаблення. Саме такими вправами з допомогою масажних ролів та м’ячів Blackroll учаснки фестивалю вчилися розслабляти м’язи і фасції, розтягувати їх.

Blackroll meets yoga (3)

Андрій Протас роздав кожному масажні роли німецької фірми BLACKROLL, які є одними з кращих для МФР, і показав, як з їхньою допомогою проводити своєрідну діагностику тіла, знаходити і промасажовувати тригерні точки, як визначати терпимий ступінь болю за шкалою від 1 до 10. Розповів про те, які є види ролів: стандартні, м’які (наприклад, BLACKROLL® MED на 20% м’якше стандартних), тверді (BLACKROLL® PRO на 50% щільніший стандартних) і тверді рифлені (по щільності як тверді, але з рифленою поверхнею); як їх правильно підбирати для себе.

Отже, основою є масажний рол. З ним можна виконати 80% вправ. Але впливати глибоко і точково (на задню поверхню стегна або малий грудний м’яз, наприклад) ролом неможливо. Тому на допомогу приходять різного розміру масажні м’ячі, міні-роли, здвоєні м’ячі (дуоболи). Андрій пояснив, що вони є доповненням до ролу, а не заміна.

Звичайно, ми мали можливість попрацювати і з м’ячиками, і з міні-ролами.

Blackroll meets yoga (2)

У результаті таких вправ не тільки знімається зайва напруга, а й збільшується гнучкість та рухливість в суглобах. МФР відмінно протидіє перевтомі, сонливості, зайвій емоційній збудливості.

Поговорили і про протипокази, проте їх не так багато: варикозне розширення вен, тромбофлебіт, онкологічні захворювання та хронічні в гострому періоді і, звичайно, відкриті рани і порізи.

Було повчально і весело!Своє тіло треба любити, шанувати і доглядати за ним, адже ми у себе одні!

Blackroll meets yoga (4)

Андрій Протас — персональний тренер в СК «Альянс», сертифікований BLACKROLL®Trainer, викладач BLACKROLL Academy International, викладач навчального центру СК «Альянс», сертифікований тренер Академії фітнесу України, персональний функціональний тренер TRX, COREVIPER.

Учень одного із кращих тренерів і фізіотерапевтів Ізраїлю Ідана Вадраріу (Idan Vadrariu).

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

*

code