fbpx
23 Лют 2021

Наповнитись всім, відчувати силу і спокій одночасно.

stat'ya_kolbas_blog

Із задоволенням поділюся своїми враженнями від майстер-класів з пранаями та медитації Вікторії Колбас.

По-перше, я дуже вдячна їй за системний підхід в знаннях і в розумінні що до чого! Наприклад, я займалася пранаямами, але ці знання було вихвачено з контексту – там щось почула, там щось побачила, а Вікторія ділилася знаннями та практиками від маленького до більшого, від простого до найскладнішого. Із розумінням і увагою підходила до кожного, давала зворотний зв’язок і відповідала на запитання.

По-друге, дуже сподобалася енергетика Вікторії – все спокійно, затишно і досить конструктивно. На перших заняттях ми вчилися просто дихати (хтось зовсім не вмів цього робити правильно і Вікторія зібрала цих людей в окрему групку, пояснювала і показувала – що таке взагалі дихання і як правильно воно має відбуватися), ми дихали подовженні пранаями – в одних вдих довше за видих вдвічі, в інших – навпаки. Потім тренувалися тримати затримки і паузи, дихати різними ніздрями, а в останніх практиках ми все це міксували – було трошки складно спочатку, проте дуже цікаво.

Ну а акордом наших майстер-класів були співи мантр і медитація, вхід у потік і невагомість, коли ти поєднуєшся із звуком чи взагалі стаєш ним, а тебе самого зовсім не існує. Це як поєднання із цілим Всесвітом. Дуже цікавою виявилася легенда про появу Мантри, що перемагає смерть – Махамритьюнджая-мантра, яку на нам розповіла Вікторія. Історія про мудрого юного йога, чий життєвий шлях мав скінчитися в 16 років, але силою своєї Любові, Віри та Молитви він здобув собі вічне життя і молодість. За його відданість Шива подарував йому цю цілющу, дуже співочу і мелодійну мантру.

Ще дуже сподобалось, що основна частина занять проходила на галявинці з чудовим краєвидом на гори, конячок та овечок, під стрекотіння цикад і легенький шум вітру, і все виходило дуже Природно. Але апофеозом моїх вражень стала медитація в Конференц-Холі, коли ми лежачи у крузі, взялися за руки і співали мантру Ом: починав чоловік з низьким оксамитовим дуже співучим голосом, а потім приєднувалися один за одним ті, хто лежав правіше. Я лежала майже наприкінці того місця, звідки почався круг і мала змогу слухати, як народжувався, ріс, набирав обертів і підсилювався звук, як він набирав міцність і різнобарв’я кольорів, відтінків і нюансів.

В мене було враження, що це звучить якийсь надзвичайний музичний інструмент, якісь орган Всесвітнього масштабу. Потім звук дійшов до мене, я стала тим звуком і тим інструментом в руках Бога одночасно. Мене начебто не стало зовсім і, в той же час, я стала оцим всім – єдиним звуком з різнобарв’ям голосів. Я вже не відчувала ані своє тіло, ані моїх сусідів. Мене не було і я була всім одночасно. Те, про що пишуть і чого прагну – я відчувала! Це неймовірні враження, це не просто «качнути емоції», це наповниться всім і відчувати силу, спокій одночасно.

Я дуже вдячна Вікторії за цей цінний досвід для мене і за ці справжні почуття і стани, які я пережила під час цієї медитації. На останньому занятті ми складали мікси і індивідуальні пранаями і повернувшись до дому я маю свій і знаю чим я хочу і буду займатися!

З великою пошаною і подякою до Вікторії, всіх тічерів і організаторів Фесту!

Автор — Неревенько Оксана

1 Коментар
  1. Вікторія Колбас 05.03.2021 о 12:20 - Відповісти

    Намасте 🙏 Дуже дякую за теплі слова, за те, що Ви відчули стан єднання з Всесвітом, відчули той стан до якого має приводити кожна практика Йоги. Тепер Ви знаєте чого прагнути і що робити. Тепер Ви маєте це світло в собі і має те можливість ділитись їм зі світом!
    Ом Намах Шивайя!!!

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

*

code