fbpx
25 Жов 2016

Кращі пози, щоб впоратися з передсвятковим стресом

Ви коли-небудь відчували, як начебто приємні передсвяткові клопоти здатні настільки «завести», що вам здається, ніби ви втрачаєте контроль над ситуацією і занурюєтеся в абсолютний хаос? Надмірне прагнення до організації ідеального свята здатне настільки виснажити фізично і морально, що до моменту самого святкування і обміну подарунками ви приходите в поганому настрої і відчутті пригніченості.

Звичайно, незабутнє свято навряд чи складеться само собою, але не варто себе вимотувати. Потрібно постаратися знайти точку рівноваги прикладених зусиль і очікуваного результату. Для того, щоб це зробити іноді потрібно не так багато – просто в якийсь момент розслабитися, перевести подих, адекватно оцінити хід подій і правильно розставити пріоритети.

Запропонований нижче йога-комплекс допоможе досягти умиротворення і в потрібний момент відчути, що Ви з усім впораєтеся. Він буде корисний не тільки перед святами, а й іншими знаменними подіями в житті. Проста послідовність з декількох асан буде підмогою для подолання кризових моментів в спокої, не перевантажуючи стресом організм і розум.

Наш «фундамент» (спокій, стійкість, життєва сила) знаходиться в кореневій чакрі (Муладхара), першою з шести, яка є основою для розвитку інших чакр. Це те, що допомагає нам відчувати себе в спокій і безпеку. Коли ця чакра виходить з рівноваги, як результат, може відбуватися дисбаланс і в інших чакри.

Ця практика йоги допомагає нам знайти приховані енергетичні ресурси. Через руху ми відчуваємо себе більш прив’язаними до землі, а робота з диханням допомагає полегшити потік енергії наших чакр, що в загальному дає ефект заспокоєння і відчуття власної сили.

Отже, ось шість асан для повернення стабільності і спокою, які варто випробувати на собі в моменти, коли темп життя здається божевільним. Як завжди, перш ніж почати будь-яку практику йоги, потрібно розігрітися декількома серіями Кішка-Корова і / або Привітання Сонцю.

Поза Гори (Tadasana)

img_4749 (Копировать)
Встаньте прямо, ноги на ширині стегон. Руки натягнуті з боків тіла, долоні розгорнуті до стегон. Розправте пальці ніг і рук, щоб відчути, що підошви стійко стоять на підлозі і відчути роботу своїх рук. Тримайте спину прямою, погляд спрямований в область «третього ока». Сконцентруйтеся на диханні, поступово як би «приростаючи» до землі під ногами.

Воїн I (Virabhadrasana I)

img_4746 (Копировать)
З Tadasana, спираючись на ліву ногу, зробіть великий крок прямий правою ногою назад, щоб вона виявилася приблизно під кутом в 45 градусів до підлоги. Зберігайте спину прямою. Вдихніть і підніміть руки над головою, не піднімаючи при цьому плечі до вух. З видихом опустіть тіло трохи нижче, трохи відсуваючи задню ногу, щоб переднє зігнуте коліно утворило кут в 90 градусів.
Ця поза тренує силу і стійкість, розвиває управління тілом, покращує кровообіг і бадьорить, наповнюючи енергією весь організм.

Поза Дерева (Vrikasana)

img_4289 (Копировать)
Стоячи прямо, ноги на ширині стегон, перенесіть вагу на праву ногу. Зігніть ліве коліно і покладіть стопу лівої ноги на внутрішню сторону протилежної правого стегна або трохи нижче коліна. Пальці ноги спрямовані до підлоги. Вирівняйте таз так, щоб він знаходився безпосередньо над правою ногою. Підошва лівої стопи тисне на праве стегно, а м’язи стегна напружені і чинять опір. З’єднайте долоні рук перед серцевим центром, лопатки зведені. Ваш погляд може бути направлений в стелю або вперед. Затримайтеся на 2-3 вдиху, а потім повторіть з іншого боку.

Поза навпочіпки (Malasana)

img_0725 (Копировать)
Поставте ноги ширше і сядьте низько навпочіпки. Вдихніть, подайте живіт вперед і вирівняйте спину, особливо приділіть увагу попереку. Складіть долоні перед грудьми, щоб розправити ключиці. Надавите підошвами ніг на підлогу, щоб відчути «укорінення» в землю.

Поза Дитини (Balasana)

img_4763 (Копировать)
Стоячи руках і ногах (як в положенні планка), потягніться вперед і покладіть руки якнайдалі перед собою. З цього положення опустіть коліна на підлогу і сядьте собі на п’яти, намагаючись не підтягувати руки ближче. Спина натягнута пряма. Опускаючи лікті до підлоги, Ви відчуєте легке напруження трицепсів і пом’якшення в просторі між лопатками. Дихальний прийом уджайі допоможе досягти спокою і повного розслаблення.

Поза Моста(Setu Bandha Sarvangasana)

img_4723 (Копировать)
Ляжте на спину, коліна зігнуті і стопи спираються в підлогу. Ноги повинні бути на ширині плечей і паралельні. Таз розслаблений. Далі притисніть ноги до підлоги, щоб активувати сідниці і повільно підніміть стегна вгору, до стелі. Затримайтеся у верхній точці, а потім повільно відпустіть сідниці, а потім і стегна на землю.

Розпряміть, розведіть ширше і розслабте ноги. Руки вздовж тулуба, долоні розгорнуті вгору.

З цього положення Ви можете на кілька хвилин зануритися в Savasana.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

*

code