21 Лют 2022

Йога та біль: як практикувати безпечно?

Чи має відчуватись біль під час занять йогою?

Це одне з тих питань, які так часто задають на заняттях інструктору і не отримують однозначної відповіді.

Адже саме поняття болю – це досить індивідуальний опис певних почуттів у процесі впливу зовнішніх чинників тіло людини. Якщо розкласти по поличках, то біль – це набір таких неприємних відчуттів, як відчуття печії, розпирання, стискання, розтягування.

Почуття болю може бути настільки ж багатогранним, як і відчуття задоволення, і ступінь його виразності буде у всіх різною.

Больовий поріг у різних людей теж може відрізнятися, у когось він вищий, і людина реагуватиме при нижчому ступені впливу больового фактора, а в когось навпаки — нижчий. І в цьому випадку людина може знаходити неприємні больові відчуття абсолютно стерпними для себе.

Йога, незважаючи на свою всесвітньо відому користь для здоров’я, може бути травматичною. І, на жаль, при неправильному підході до практики, приводити до хворобливих та тривалих травм. Важливо розуміти, що немає поганого інструменту, є невміння користуватися ним. Тому біль у практиці йоги зазвичай виникає від незнання, або нерозуміння її основоположних істин.

Так, на першому ступені в аштанга йозі, розповідається про Яму і Ніяму (моральні принципи поведінки, ставлення до себе і до навколишнього світу). Одна із заповідей  розповідає про «ахімсу». Це поняття “ненасильства”. Але часто, практики йоги, у гонитві за ненасильством по відношенню до всіх живих істот, забуваю про ненасильство до себе. Досить жорстка дисципліна, яку вимагають і зараз дотримуватись деякі Гуру старої йогівської школи, часто сприймаються учнями спотворено. Що призводить до серйозного самотравмування в асанах.

Отже, виникнення болю, що тягне, як правило, за собою травму відразу або накопичувальну, можна розділити на кілька причин.

– Незнання технік травмо безпеки, нехтування виконанням бандх (замків у йозі).

– Бажання швидко досягти результату.

– Порівнювання себе з іншими, “крутими” практиками, інструктором.

– Думка про те, що боляче – це нормально, без болю неможливо досягти здоров’я, успіхів у практиці, прогресу, просвітління.

На появу болю під час занять впливає і формат тренування: чи це звичайне заняття з йоги, чи йогатерапія після можливого ​​ушкодження. В останньому випадку деякі хворобливі відчуття можуть виникати під час розробки певної ділянки. Однак і тут важливо розуміти, що терпіти гострий біль не можна, про його виникнення ви відразу повинні сказати йогатерапевту, не чекати, коли ви «звикнете», «продихаєте біль». Щоб потім не звинувачувати ні себе, ні інструктора.

У всіх інших випадках, при стандартній груповій чи особистісній практиці, боляче не повинно бути. Ви можете відчувати розпирання та печіння, закислення у м’язах при гарному силовому навантаженні. Так само у новачків може трохи паморочитися голова від численних нахилів і підйомів, оскільки судинна система не адаптована ще для такого роду навантаження. Може збиватися дихання – його необхідно відновлювати іноді, зменшуючи інтенсивність або зупиняючись зовсім. Однак гострого болю в суглобах і тканинах, внутрішніх органах – бути не повинно! Більше того, зараз багато інструкторів йоги рекомендують викладатися на килимку не більше, ніж на 75% свого ресурсу. Так ви захистите себе від можливих травм, які відкотять вашу практику на кілька кроків назад. Уникайте йога викладачів, що обіцяють швидкий результат, схуднення, сісти на шпагат, заспокоїти розум за 5 хвилин. Йога має у своєму арсеналі багато інструментів для створення якісного життя, підтримки здоров’я, як фізичного, так і ментального. Але відбувається це поступово, крок за кроком. І та ж розтяжка, грамотна та безпечна – це досить тривалий процес. Успіх якого, як і у всьому, досягається регулярністю та сталістю.

Цікавий і той факт, що маючи два ока, дві руки та ноги, ми все-таки часто відрізняємося один від одного анатомічно. І є люди, які ніколи не сядуть у лотос і після 30 років занять йогою, оскільки будова їхніх кульшових суглобів не дозволять їм це зробити коректно.

Вони не стануть від цього поганими йогами або не йогами зовсім. У цьому й принадність практики, що твоє зростання – воно тільки твоє. Не порівнюючи себе ні з ким іншим, крім самого себе сьогодні з вчорашнім – ви приносите більше усвідомленості у свою практику, а значить менше травм та болю.

Якщо біль у спині, попереку, колінах, шиї, суглобах або при місячних – це те, що призвело вас на заняття йогою, пам’ятайте, щоб не нашкодити собі, ви повинні обов’язково сказати викладачеві, про те, що вас турбує. У більшості випадків, вам буде необхідний саме йогатерапевт та індивідуальний підхід для вирішення проблеми.

Турбує біль у спині? Дивись структуроване відео від найкращих викладачів-йогатерапевтів Валентини Малиновської та Ігоря Ткачова та забудь про цю проблему! https://www.youtube.com/watch?v=A6kmw32ww2Q

Цікава тема йогатерапії? Тоді приїдь на фестиваль Carpathian Yoga Fest Bukovel 13-18 квітня. Тут на тебе чекає  інтенсивний курс турботи про себе зсередини!

Переходь, щоб дізнатися більше! https://yogafest.com.ua/ru/carpathian-yoga-fest-2022-bukovel/

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

*

code