03 Чер 2019

Акро-йога або зустріч зі своїм «я» через дотик

akro yoga CYF2019-min

Давно відомо, що спільні заняття зміцнюють відносини між людьми, а саме: між чоловіком і жінкою. Акро-йога, в цьому плані, одна з найбільш зближуючих практик.

На фестивалі 2019 всі бажаючі змогли ближче познайомитися з акро-йогою, балансами в йозі як основою гармонійного розвитку, завдяки чуйним і уважним викладачам Івану Шевцову та Марині Кіровій, Юлії Зайцевій та Дмитру Горкавенко. Наші учасники пройшли шлях від простого до складного в акро-йозі: поступово відкривали для себе всі можливості і переваги цієї практики. Дізналися про значення довіри в акро-йозі, про терапевтичні її аспекти.

Цей напрямок є порівняно молодим відгалуженням йоги. Він дуже видовищний, красивий, містить елементи циркових трюків. Але це не тільки акробатика. Ця дисципліна повністю сформувалася і отримала свою назву «акро-йога» в 2005 році.

Історія напрямку

Прабатьками акро-йоги стали йога-коучер Дженні Сауер-Клайн і акробат Джейсон Німера. У 2003 році вони зустрілися, щоб продемонструвати свою майстерність і позайматися разом. Між ними зав’язалися близькі стосунки, а згодом з’явилася задумка з’єднати акробатичні прийоми з елементами йоги.

akro yoga CYF2019 (1)-min

Акро-йога – це практика, в якій поєднуються акробатика, йога і тайський масаж. Це єднання, на перший погляд, несумісних речей: традиційної йоги, з її позитивними діями; цілющих практик тайського масажу, що оновлюють тіло, і акробатики, яка змушує відчути себе сильним і красивим.

Насправді, це групові заняття, але, як правило, відбуваються в парах.

akro yoga CYF2019 (5)

Зазвичай є три учасники групи:

– «база» (base) підтримує іншого в повітрі за допомогою своїх рук і ніг, бере його вагу на себе, має найбільшу кількість точок дотику з підлогою;

– «флаєр» (flyer) – це людина, яку бейс піднімає і яка плавно виконує асани, використовуючи гравітацію і опори, що надаються бейс;

– «споттер» (spotter) – відповідає за безпечне виконання асан. Споттер також дає поради бейс і флаєру, як правильніше відбудовувати конструкції.

akro yoga CYF2019 (2)-min

Практика кожної ролі вимагає і розвиває різні якості. Для бейса потрібен спокійний темперамент, а стійкість – головна його перевага. Флаєр повинен бути сміливим і впевненим у партнері, бо дозволяє йому підтримувати своє тіло, переміщаючи його в повітрі. Щоб бути споттером, потрібна уважність і готовність зловити або сповільнити падіння флаєра, коли це необхідно.

Для чого займатися?

Для кожної пози з акро-йоги важливим є пошук рівноваги. Саме за допомогою рівноваги, а не м’язової сили, людина утримується в стані польоту.

akro yoga CYF2019 (4)-min

Заняття акро-йогою, в першу чергу, вчать довіряти один одному, утримувати розум і тіло в балансі. За допомогою регулярних практик можна наростити м’язи, зміцнити тіло, зробити здоровим хребет, створити міцний м’язовий корсет спини.

Акро-йога пропонує безліч відмінних способів масажу, розгойдування і розтягування один одного, як в повітрі (літаюча терапія), так і на землі (тайський йога-масаж).

akro yoga CYF2019 (6)

Якщо хатха-йога – це пізнання себе через поглиблення всередину своєї сутності, то акро-йога – це зустріч зі своїм «я» через дотик з іншими людьми. Хатха-йога формує відповідальність за кожен свій рух під час практики. Акро-йога вчить довіряти партнеру. Бо іноді доводиться доручати своє тіло зовсім чужій людині. Внутрішня робота над собою починається через зовнішню взаємодію з партнером.

akro yoga CYF2019 (3)-min

Акро-йога – це міні-модель суспільних зв’язків, від яких не можна втекти, якщо живеш в соціумі. Сенс акро-йоги – саме в контактних практиках в парі, в злагоджених діях з партнером, заснованим на високому рівні довіри.

Безсумнівно цю практику ми будемо і далі представляти учасникам фестивалю в майбутньому.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

*

code