27 Вер 2022

Йога голосу — як це працює?

ЙОГА ГОЛОСУ — як це працює? 

Го́лос — звук, який відтворює людина, використовуючи голосові зв’язки. Людина використовує голос для розмови, співу,
крику, сміху, плачу. Голосоутворення відбувається шляхом видихання повітря з легень через рот та ніс, при чому голосові зв’язки вібрують і створюють у повітрі звукові хвилі. А звук — коливальний рух частинок середовища, що поширюється у вигляді хвиль у газі, рідині чи твердому тілі та сприймається слухом. У вузькому значенні терміном звук
визначають коливання, які сприймаються сенсорною системою тварин і людини. Так нас сповіщає Вікіпедія.

Отже звук — це вібрація, яку ми можемо сприйняти своєю сенсорною системою. Тож вміння звукової взаємодії та створення потрібних вібрацій за допомогою голосу відчиняє для нас двері у цікавий та безмежний Всесвіт Самопізнання та Трансформації за допомогою технік Йоги Голосу. Ми користуємося голосом від самого народження. І у деяких східних культурах вважається, що початок життя починається саме з першим криком, тобто саме у цей момент нова людина заявляє про свій намір діяти у цій Реальності. Голос має декілька функцій, серед яких найбільш звична —
комунікативна. Ми використовуємо цю функцію кожного дня від самого початку життя. Багато людей проходять спеціальні курси вокалу, сценічної мови та ораторського мистецтва задля підвищення ефективності свого голосового інструменту та для покращення комунікативних навичок, тому що розуміють його важливість та силу впливу на соціальне положення, а також прояв свого творчого потенціалу. Але ми майже нічого не знаємо про регулювальну та
трансформаційну функції голосу, хоча інтуїтивно використовуємо їх у повсякденні. Наприклад, ми маємо напружений емоційний стан або відчуваємо біль чи насолоду, ці стани найчастіше супроводжуються голосом — крик, зойк таке інше. Це регулювальна дія голосу. До неї також відноситься і спів. Адже людина співає з давніх давен саме для урегулювання та гармонізації свого психо-фізичного стану. Тим, хто навчався співу, відомо, наскільки важливі вправи для голосових зв’язок, як вони допомагають підтримувати в хорошому стані горло, область грудей, дихальну та нервову систему. Покликання регулювальної функції голосу відлаштувати дисбаланс на рівні енергії та ресурсності , що виникає у зв’язку з різними обставинами та змінами ситуацій:хвороба, біль, горе, радість, переляк та т.ін. Дуже важлива трансформаційна функція голосу. Завдяки їй ми можемо змінювати, гармонізувати стан свідомості, що в свою чергу впливає на зовнішній простір та оточення. За допомогою голосових вібрацій підібраних у вірній послідовності практик може увійти у медитативні стани набагато швидше та глибше.

Широке використання трансформаційна функція має також у музичній та вокальній творчості. І не дарма сакральні співи (Мантри, Григоріанський спів, обертональний, горловий спів та ін.), а також використання звуків сакральних інструментів (дзвони, тібетські чаші, дамару, тампури та багато інших) супроводжують духовні Практики у всьому світі. Саме використання трансформаційної функції найбільше ми відчуваємо у техніках Йоги Голосу. Але паралельно з цим розвиваються і попередні дві функції, тому що коли ми працюємо усвідомлено, то змінюються якості нашого голосового апарату та з’являється глибоке розуміння застосування голосу у всіх сферах життя. Звук, що видається людиною є унікальним не тільки за особливими показниками властивими тільки для конкретної людини (тембр, сила) але й тому, що людина це істота у якої звуки перетворені у слова несуть індивідуальну інформацію. Таким чином, сила, щільність звуку, тембр голосу – це суть самої людини, її генетики, життєвого досвіду, хвороб, радостей і страждань, а її мова являється семантичним лінгвістичним полем. Словом можна вилікувати чи покалічити. Йога Голосу розглядає сукупність фонем, як відображення структури будови всесвіту втілених у звукових вібраціях. Тому і на рівні розуму, і на рівні тіла, і на рівні емоцій, і на рівні вібрацій голосу та думок ми можемо відчути на власному досвіді Закон Світотворення, що корелюється з парадигмою п’яти першоелементів (земля, вода, вогонь, повітря, ефір), які у свою чергу відображаються у системі чакр та руху Прани (енергії) у нашому тілі.

Індійські філософи та аскети протягом багатьох століть зцілювали та підтримували здоров’я за допомогою Йоги Нада Йоги Звуку, частиною якої є Йога Голосу. Чітке проспівування сакральних звуків та біджа-мантр благотворно впливає на життєво важливі органи людини. Сучасні дослідження виявили, що зовнішній звук — це тільки 20% вібрацій, загальну частку у 80% поглинають внутрішні органи, м’які тканини фізичного тіла. Тому вібрації нашого голосу можуть стати співзвучними до вібрацій наших внутрішніх органів і тим самим активувати їх роботу та позбавити дисбалансу енергії на клітинному рівні.

Досліди доктора Роберта Беккера за допомогою спектрального
аналізу привели наступні данні: 

1. Середня частота вібрації людського організму у денний час —62-68 МГЦ.

2. Частота частин тіла здорової людини у діапазоні 62-78 МГц. Якщо показники знизилися, то це означає, що імунна система не справляється з задачами.

3.Основна частота роботи мозку 80-82 МГц, діапазон роботи мозку від 72 до 90 МГц.

4.Частота частин тіла людини від шиї угору знаходиться у діапазоні 72-78 МГц.

5.Частота серця 67-70 МГц.

6. Легені — 58-65 МГц.

7. Частота кісток — 43 МГц. При такій частоті кістки не мають свого імунітету та їх захищають тканини з більш високою вібрацією.

Простуда та ГРЗ починаються, якщо частота падає до 57-60 МГц. Грибки розростаються при падінні частоти нижче 55 МГц. Сприйняття онкології наступає при падінні до 42 МГц Наше життя та здоров’я, стан свідомості залежить від того, як ми вміємо генерувати потрібні частоти, і цьому ми можемо навчитися використовуючи власний інструмент за допомогою технік Йоги Голосу.

Фотограф Лінден Гледхілл сфотографував звукову хвилю, щоб дізнатися як виглядає звук.

Такий експеримент він провів за допомогою води і неонового світла. Фотограф взяв резервуар з водою, який поставив на акустичній колонці, розділений тонкою мембраною. Колонка управляється через підсилювач, підключений до комп’ютера. Коли звук виходив з колонки, Гледхілл сфотографував всю конструкцію зверху, дивлячись або на поверхню води або так само, але через кільце світлодіодів. Цей експеримент підтверджує вчення Йоги Звуку до якої й відносяться техніки роботи з голосом про те, що колір, світло та звук це єдина вібрація та основа фізичного всесвіту.

Запрошуємо пізнати йогу звуку на вебінарі: https://bit.ly/3ri34uh

Автор статті: Катерина Самко

Інстаграм автора: https://www.instagram.com/samko.katerina/

Сторінка в Facedook: https://www.facebook.com/katerina.samko/

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

*

code