Если Вы будете делать только 10 асан йоги, выполняйте эти
Пози і техніки йоги використовувалися століттями для досягнення доброго здоров’я і загального благополуччя. Нижче наведена вибірка з 10 асан з описом їх терапевтичного ефекту. Цей план заняття стане Вам в нагоді, якщо у Вас немає кількох годин, щоб вибратися в йога-студію. Навіть коротке заняття вдома з декількох поз, що не відбере багато часу, також здатне надати оздоровчий ефект і поліпшити настрій, особливо в поєднанні з диханням.
Другою важливою умовою є правильний настрій: присвятіть себе цілком і повністю практиці, намагайтеся не відволікатися ні на які сторонні думки і справи – тоді заняття вдасться на славу.
Malasana (Присід навпочіпки)
Ця поза являє собою глибокий присід навшпиньки з носками, розгорнутими назовні і п’ятками, направленими всередину. Кисті рук складені як при молитві перед грудною кліткою. Асана дуже корисна для вагітних жінок, так як вона розтягує ікри, внутрішню поверхню стегон, знімає біль у спині і розкриває лобкове зчленування в області тазу.
Півмісяць (Ardha Chandrasana)
У цій позі Ви утримуєте баланс на лівій нозі і лівій руці, при цьому корпус розгорнутий вправо, пряма права нога піднята паралельно підлозі, а пряма права рука витягнута вгору, продовжуючи лінію опорної лівої руки.
Для того, щоб старіння не стало для Вас синонімом немочі, а рухи завжди залишалися витонченими і чіткими, потрібно регулярно робити вправи на розвиток рівноваги тіла. Коли Ви знаходитесь в позі на баланс на зразок цієї, мозок спалахує, як феєрверк. Тому фізичні вправи такого типу дуже корисні для мозку, розуму і нервової системи.
Почергове дихання різними ніздрями
Це форма йогічного дихання, яке виконується в зручному сидячому положенні і приводить в рівновагу дві гілки вегетативної нервової системи. Воно чудово допомагає справлятися зі стресом і тривогою, а також сприяє очищенню лімфатичної системи.
Медитація подяки
Це універсальна форма медитації, в якій потрібно зосередитися на всьому, за що Ви вдячні. Вона є ідеальним засобом від депресії.
Поза Верблюда (Ustrasana)
У цій позі Ви встаєте на коліна, стегна на ширині плечей. Прогнувши спину назад, впираєтеся руками або в поперек, або в п’яти, залежно від ступеня гнучкості. Поза збільшує об’єм легенів, стимулює надниркові залози, гіпофіз, шишковидну і щитовидну залози.
Поза Зв’язаного Кута (Baddha Konasana)
У цій позі ви сидите на підлозі, підошви ніг разом перед собою, коліна при цьому розведені в сторони і тягнуться до підлоги. Нахиліться вперед, плечі над стегнами або укладені на них, спину можна зберігати прямою, але це не обов’язково.
Асана знімає неприємні симптоми, пов’язані з менструальним циклом або клімаксом у жінок, а також захворюваннями простати у чоловіків, так як налагоджує правильну циркуляцію енергії в тазовій області.
Поза Воїна 1 (Virabhadrasana I)
З положення стоячи, ноги на ширині плечей, зробіть великий крок назад лівою ногою. Переднє коліно повинно опинитися прямо над передньою щиколоткою. Праве стегно паралельно підлозі. Обидві руки витягніть над головою. Плечі, груди і стегна спрямовані вперед. Ця поза прекрасно розтягує «основу всіх м’язів черевного преса» – поперековий м’яз.
Напруга в попереку часто проявляється в тілі через скутість в щелепах, скреготіння зубами і загальну напругу в роті. Ця поза може допомогти розтягнути м’яз і зняти напругу в тілі там, де її не повинно бути.
Колесо життєвої сили
Стоячи з широко розставленими ногами, розгорніть п’яти всередину, а пальці ніг – назовні. Розгортаючи коліна назовні слідом за пальцями ніг, присідайте нижче до підлоги. Руки складені перед серцевим центром, починаєте виконувати кругові рухи тай-чи:
1) розведіть руки і знову складіть разом перед серцевим центром;
2) притиснуті одна до одної долоні спрямовуються вгору, а потім назад вниз до підлоги;
3) відведіть руки назад, а потім опишіть долонями велике коло вперед;
4) продублюйте круговий рух у протилежний бік.
Повторіть рухи три рази, весь час утримуючи присід.
Ця асана стимулює серцево-судинну систему і рух крові по тілу, покращує увагу, а також налагоджує дихання.
Половинна поза Матсіендра (Ardha Matsyendrasana)
Сидячи на підлозі з витягнутими вперед ногами, зігніть ліву ногу і поставте стопу із зовнішнього боку правого стегна якомога ближче до тазу. Потім зігніть праву ногу і покладіть стопу підошвою вгору під ліву сідницю. Далі скручуєте тулуб вліво, зберігаючи спину прямою, поки не заведете правий лікоть за зовнішню сторону лівого стегна. Для рівноваги і більш глибокого скручування, прямою лівою рукою спертися в підлогу. Повторіть з іншого боку.
Ця поза покращує травлення за рахунок здавлювання внутрішніх органів живота, а також скручування може допомогти полегшити біль у спині, розслабляючи м’язи поперекового відділу.
Планка з опорою на передпліччя
Звична планка, але на передпліччях. Лікті розташовуються прямо під плечима, ззаду упор на пальці ніг. Тіло напружене і знаходиться на одній лінії від маківки голови до п’ят. Це чудова поза, яка допомагає розвинути силу рук, плечей і м’язів кору та зберегти здоров’я кісткової системи за рахунок ваги власного тіла.
0 Коментарів