31 Жов 2016

Асана йоги для активації чакр – Поза Дерева

Асана йоги для активації чакр – Поза Дерева

Поза Дерева (Vriksasana) – популярна балансуюча асана в практиці йоги. Це також зміцнююча поза, яку можна вдосконалювати саму по собі або вбудовувати в комплексні заняття. Вона зміцнює ноги, розтягує м’язи стегон і рук, покращує загальну концентрацію і координацію.

Поза Дерева доступна практично кожному, але тільки практикуючи її правильно і з повною самовіддачею, можна змінити своє життя. Ось чотири кроки, які потрібно зробити для того, щоб осягнути її переваги.

1. Перенесіться в даний момент часу.

З Пози Гори (Tadasana), опустіть руки до стегон, розслабте очі і відшукайте свій дрішті. У йозі, дрішті означає м’який пильний погляд на нерухомий предмет перед вами. Дрішті пов’язаний з п’ятим етапом йоги, Пратьяхара, тобто відволіканням почуттів. Наповныться практикою зсередини і перенесіть себе в даний час. Ваша мета – повністю з’єднатися з самим собою і практикою.

2. Створіть міцну основу.

Стоячи на землі, відчуйте свою стійкість і непохитність через встановлення зв’язку зі своїми «корінням», як у дерева. Переконайтеся, що всі 10 пальців і вся крокова поверхня стопи міцно стоїть на килимку. Ноги повинні бути розташовані під стегнами на ширині плечей.

Ця позиція моментально активізує вашу Кореневу чакру (Muladhara). Коренева чакра розташована в основі хребта і допомагає вам відчувати себе більш стабільно в житті. Вона пов’язана з домом, базовими потребами і відносинами. Коли в ній порушується баланс, це може проявлятися в необґрунтованому наборі ваги, депресії та/або тривозі. Збалансованість Кореневої чакри поставляє вам енергію спокою і дозволяє визнати, що всі ваші потреби задовольняються.

Ще щільніше «вкоренившись» в підлогу однією ногою, підійміть іншу, розгорніть стопу всередину і помістіть її на внутрішню сторону протилежної щиколотки, гомілки або стегна. Або підошвою вгору укладіть її на передню сторону протилежного стегна як в позі лотоса. Будь-яка варіація хороша в залежності від ваших можливостей, але уникайте спирати стопу на коліно. Ви також можете почати біля стіни, якщо вам потрібна підтримка для утримування рівноваги.

Якщо ваші м’язи достатньо треновані і сильні, але все одно вас «розхитує», ви ніяк не можете вловити точку стабільності, це може означати, що пора переглянути, що в житті заважає вам зосередитися. Прості зміни, наприклад, перебрати шафу від мотлоху, по-новому прикрасити будинок або додати в нього більше рослин, можуть мати велике значення.

Або це може означати, що передбачаються важливі життєві кроки на зразок переїзду в новий будинок (місто), корекція «точок недотику» у важливих для вас відносинах – все, що відкладається, але потребує вирішення. Ви, напевно, вже знаєте відповідь. Продовжуйте практикувати цей крок, щоб допомогти собі прийти до згоди в тих питаннях, які вимагають сили і спокою.

3. Віднайдіть свою пристрасть.

Коли ви відчуєте стійкість, розкрийте ваші стегна, зберігаючи таз спрямованим вперед. Ви повинні відчувати наростаюче розтягнення в тазостегнових суглобах, але не сильне. Розкриття стегон активує Сакральну чакру (Svadisthana).

Сакральна чакра розташована в області тазу і належить до сфер задоволення і насолоди – секс, пристрасть, мистецтво, ін. Це важливо, тому що в той час як активізація Кореневої чакри допомагає задовольнити базові потреби людини, Сакральна чакра допоможе зрозуміти бажання і повніше розкрити смак життя.

Коли Сакральна чакра виходить з рівноваги, людина може бути або холодною і замкненою або, навпаки, надмірно шукати уваги. Активна Сакральна чакра може допомогти людині розкрити в собі чуттєвість і зв’язок зі своїм тілом.

Слідкуйте за думками на цьому етапі пози. Що робить вас щасливим? Які ваші пристрасті? Чого ви дійсно хочете від життя і з ким ви хочете провести час?

Знайте, задавати собі ці питання – нормально, і не сумнівайтеся в правдивості відповідей, які приходять в голову. Цей крок асани допоможе зрозуміти і прийняти внутрішні бажання.

4. Ставайте впевненішим(ою).

Далі ви можете тримати руки на стегнах, скласти долоні в молитовне положення перед серцевим центром або підняти їх над головою. Не дозволяйте плечам підніматися вгору до вух. Тягніться вгору, щоб відчути, як розтягуються м’язи тулуба.

Цей крок повинен активувати чакру Сонячного Сплетення (Manipura). Ця чакра знаходиться в животі і пов’язана з вашим «внутрішнім я», яке є притулком впевненості, сили волі і самодисципліни. Дисбаланс цієї чакри може проявлятися в надмірній пасивності і почутті, що життя проходить повз. Також проявом розбалансованості є постійний стрес і емоційні спалахи. Коли чакра урівноважена, людина може рухатися вперед по життю з упевненістю, легко приймати рішення і втілювати їх у життя.

На цьому етапі пози ваші базові потреби виживання і внутрішні бажання прокинулися, щоб допомогти визначити, хто ви, як людина. Приділіть увагу управлінню негативними думками про себе, які можуть виникати, і пишайтеся тим, хто ви є. Це допоможе вам любити, приймати себе і шукати можливості для зростання.

Якщо ви втратите рівновагу, не турбуйтеся і не гнівайтесь. Це просто означає, що ви випробовуєте себе. Пам’ятайте про ці чотири кроки в наступні рази, коли будете робити Позу Дерева, і вона допоможе побудувати міцний фундамент у житті, ви зможете йди за мріями з упевненістю в собі.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

*

code