Багато хто з нас відчували почуття неповноцінності, і незалежно від того, має воно всеохоплюючий характер або викликано певними стресовими ситуаціями, неприйняття себе завжди діє руйнівно.
Це загальнокультурний феномен, який властивий людям з різних країн – мимоволі брати участь у соціальному порівнянні і постійно прагнути до ідеалів, які нав’язує суспільство. Прагнення до досконалості на тлі інших для багатьох стає невід’ємною частиною життя. Ми можемо навіть не усвідомлювати, що в голові постійно крутяться думки, які тільки укорінюють почуття неповноцінності у свідомості. Недостатньо симпатичний, недостатньо худа, недостатньо розумна, недостатньо хороший чоловік або друг і т.д.
Це спотворене уявлення, коли людина бачить себе як суму недоліків, а не по-своєму унікальну, цікаву й талановиту особистість. Таке завищення значущості недоліків і недооцінка сил особливо поширені серед жінок, і можуть позначатися на психічному та фізичному стані, що заважає розкривати справжній потенціал і радіти життю.
Нижче наведена нетривала послідовність асан відновної йоги і прийомів медитації, яка може допомогти вам знайти спокійне і умиротворений місце всередині себе, щоб відпустити почуття неповноцінності і зміцнити впевненість у собі.
Спробуйте виконувати запропоновані пози з підтримкою з валика, ковдри, або декількох подушок.
1. Медитація сидячи
Влаштуйтеся зручніше в позі лотоса, щиколотки схрещені перед Вами, коліна в розслабленому стані трохи нижче стегон. В якості альтернативи пропонується Поза Героя (Virasana), сидячи сідницями на п’ятах, коліна разом. Ви можете розмістити блок або подушку в якості прошарку між сідницями і п’ятами, щоб краще підняти стегна і прибрати дискомфорт в колінах.
Утримуючи спину прямою, груди розкритою, а плечі розслабленими, покладіть обидві руки на груди і почніть глибоко дихати грудною кліткою. Думайте про те, кого глибоко любите, дозвольте собі повною мірою відчути і насолодитися безумовним характером цієї любові. Зверніть увагу, як благотворно діє це почуття на Вашу душу і тіло.
Дозвольте собі відпочити в цьому почутті безумовної любові, і запам’ятайте його, щоб ставитися так само і до себе. Продовжуйте дихати глибоко грудною кліткою, 2-5 хвилин, потім починайте з’єднувати дихання з твердженням. На вдиху скажіть собі «Я», а потім на видиху – «досить хороша (хороший)».
З кожним видихом ваше тіло все глибше буде занурюватися в розслаблення, а сенс сказаного просочувати Ваша свідомість. Навіть якщо ця мантра спершу буде здаватися Вам штучною, чужорідної, багаторазове зосередження уваги на цій простій істині принесе свої плоди – запуститься перепрограмування мозку, до цього налаштованого на негативне ставлення до себе.
2. Поза Дитина з підтрімкою
Через кілька хвилин переходите в Позу Дитину (Balasana) з опорою на велике складену ковдру або стопку подушок, покладених між стегон так, що тулуб, груди, плечі, голова і шия повністю укладені і розслаблені. Сидячи на п’ятах, руки звисають з боків, дозвольте тілу повністю зануритися в розслаблення зверху-вниз, починаючи від стегон, куприка і таза до живота, плечей, шиї та обличчя.
Масажуйте лоб, м’яко перекочуючи голову з боку в бік по подушці. Подумки «проскануйте» своє тіло, щоб переконатися, що воно повністю підтримується, це ключовий момент. Якщо сумніваєтеся, можете додати ще пару подушок, розведіть ширше стегна, відведіть руки більше назад, вперед, чи стуліть їх навколо подушці – постарайтеся скорегувати положення до максимальної легкості.
Дихайте глибоко, спокійно і ритмічно, з кожним видихом дозволяючи м’язам, хребту і тазу розслаблятися все більше. При бажанні, можна паралельно з диханням вимовляти «Я відпускаю» на вдиху, і «У мене є все, що мені потрібно» – на видиху.
Залишайтеся в позі хоча б п’ять хвилин. Підтримка м’язів разом з правильним «настроюванням» почуттів глибоко заспокоює нервову систему і перезбуджений, перенапружений розум. Постарайтеся знайти для себе джерела, з яких при необхідності можна черпати енергію і підтримку, будь то всесвіт або приховані ресурси власного тіла.
3. Масаж хребта та м’язів спини
В якості завершальній пози, ляжте на спину, обійміть коліна і якомога щільніше притягну їх до грудей.
Масажуйте хребет, кілька разів погойдуючись вперед і назад, а потім з боку в бік, щоб масажувати всю спину. Повільно описуйте притиснутими колінами як би кола – малі або побільше – щоб добре розім’яти нижню частину спини. Прислухайтеся до своїх відчуттів, щоб зрозуміти, які рухи для Вашої спини найкорисніші та важливі, щоб приділити їм більше уваги.
Залишайтеся в позі протягом декількох хвилин, м’яко притискаючи коліна до серця. Вдих і видих можуть бути пов’язані з промовляння про себе мантри «Я люблю себе такою, як я є», або просто насолоджуйтеся почуттям глибокого розслаблення зазвичай затиснутих спинних м’язів.
Коли ми ставимося до себе з любов’ю, ніжністю (як фізично, на прикладі цих поз, так і в тому, що ми говоримо собі) ми починаємо вірити, що гідні безумовної любові, прийняття та підтримки. Завдяки періодичної практиці незабаром почуття неповноцінності і невіри в себе поступово будуть послаблюватися, поки не перетворяться в ілюзію.
0 Коментарів