Вимовляючи слово йога, в розумі починають утворюватися словесні ланцюжки, з цим поняттям, такі як «спокій», «умиротворення», «прийняття», «радість» та «щастя». Останнє так само нерозривно від йоги, як і самопізнання та саморозвиток. Адже рухаючись шляхом до Щастя, саме цим людина і займається.
Йога – багатогранна стародавня система практик для оздоровлення тіла та розуму, здатна дати відповіді на сотні питань, які поступають поступово, за умови виконання регулярних практик. Асани, дихальні техніки, медитації. В арсеналі йоги – інструменти, які допомагають людині стати щасливішими, знайти баланс, гармонію в тілі, і спокій в умі.
На конференції «Йога та щастя»
(Тисни, щоб переглянути прямо зараз)
Наші Спікери відповіли на питання, що стосуються цих інструментів і як йога допомогла їм у осягненні стану Щастя.
Катерина Діденко, гід по внутрішньому світу, арт терапевт, йога терапевт:
«Йога допомогла мені в умінні розслабитись. Цей момент був особливо важливий, і з нього почалося: шавасана, йога – нідра та інші техніки, спрямовані на розслаблення».
Харідас Арнас, провідний ретритів Живої Тиші, провідник online сесій: практика усвідомленості:
«Будь-яке, що відбувається в житті, це на Щастя. І колись, понад 20 років тому, на щастя, я проживав і відчував сильний стрес. І не знав, як із цим упоратися, треба було розв’язувати цю проблему. І це навело на йогу. Тому, якщо хочеш відчувати Щастя – займайся йогою!».
Регіна Раїнська, спеціаліст філософії, інструктор з йоги, йога терапевт, художниця:
«Безперечно, йога, допомогла розкрити це почуття Щастя всередині. Але що ми називаємо йогою, тут виникає дилема. Коли в дитинстві мама читала «Діагностику карми» Лазарєва, то це теж була йога. Я вперше вбирала ідеї, від того, як все залежить, що ми робимо і що ми в результаті пожинаємо. Як наслідок наших дій. Як усе взаємопов’язане у цьому світі. Насправді йога допомагає розкривати це розуміння щастя ширше та ширше. І кожен має особистий шлях. Для когось, то позбутися засобом йоги хвороби – вже Щастя. А комусь показати, що означає бути вільним від ментальних обмежень, і це буде Щастям».
Маргарита Січкар, автор книг «Щоденник ресторатора», «Життя без паніки. 25 способів жити з користю для себе», «Щоденник успішної жінки»:
«Для мене йога – це насамперед заспокоїти мій неспокійний розум. Медитації допомагають досягти стану внутрішньої тиші, бо мій мозок постійно генерує якісь ідеї. Тому йога та медитація – єдині «заспокоювачі» для мого розуму. Ще, я знаходжу за допомогою них відповіді на питання, які такі прості та геніальні, які на мій подив, я відразу не зрозуміла. Я поки що перебуваю ще тільки на першому ступені у вивченні йоги, і я хочу рухатися далі, шукаючи свого вчителя. Йога та медитація – справжні інструменти на шляху до Щастя, це однозначно!».
Костянтин Русов, автор книги “Інструменти Щастя”, викладач Крійя йоги:
«Для мене йога – це цілісна наука. Слово “йога” – це “союз”. І я задумався, союз чого? Усього, що є «я» – людина. У мене є, тіло, енергія та свідомість. І ось йога розвиває тіло – за допомогою асан, енергію за допомогою пранаям, свідомість за допомогою розуміння «хто я», концентрацію уваги, щоб бути ефективним. Керувати структурою свідомості, правильно вміти користуватися таким інструментом, як розум. Що б ти керував, а чи не навпаки. І концентрацію отримати можна лише через медитацію, пранаями, спостереження за тим, ким ти є і що відбувається. Я зрозумів, що це важливо розвивати, щоб був баланс. Коли буде баланс, тоді й Щастя буде».
Щастя – це вибір, а не привілей.
І щоб повернуться, як у дитинстві, у відчуття тотального Щастя, людині доведеться провести над собою чималу роботу. Тому що факторів, що відокремлюють нас від нормального щасливого стану, теж не мало. Це й соціальні норми, в які ми хочемо вписуватися. І вимоги оточуючих, бажання бути першим, і розчарування у власних силах, якщо цього не відбувається. Тому так важливо робити в житті паузи, і давати собі час на «побути слабким», відпочити, знайти місця сили, заняття, які надихають та речі, що допомагають відновити внутрішній ресурс. Не розуміння своєї природи, хто я, робить людей не щасливими. Як і бажання бути кимось іншим, наслідувати.
Крім такого потужного інструменту, як йога, наші Спікери поділилися ще іншими інсайтами, на шляху до щастя. Цей «рецепт» можна сміливо внести до своєї «Книги саморозвитку чи щоденника, як стати справді щасливим»:
- Розвивати інтелект, розширювати здібності розуму, не відкидати матеріальне, але не забувати, що суть важливіша за основу.
- Самопізнання, зцілення, розвиток через творчість. Згадати, що подобалося робити в дитинстві, що приносило щастя і радість і взяти це за хобі. Дозвольте собі творити та помилятися.
- Знайти взаєморозуміння з батьками. Зростити подяку до батьків.
- Згадати «код» Щастя зараз. Навчитися бути тут і зараз. І головний інструмент – це свідомість. Усвідомлювати, що відбувається.
- Безумовне прийняття, довіра, перестати оцінювати, не чекати «як має бути».
- Самота, спілкування з природою, спілкування з людьми, які вас заряджають і надихають.
- Розуміння, того, що ми робимо у світі, має результат.
Робити дії усвідомлено, із зануренням. Стати на крок ближче, до щастя, можна відвідавши йога фестиваль (тисни, щоб придбати квиток), де багато інструментів в одному місці, які допомагають у короткий термін, до нього наблизитися. Це місця сили далеко від міста, на природі. Сотні людей зі схожими ідеями та цілями, коло однодумців, яке надихає. Різні практики йоги, зустріч та пошук Гуру, знайомства зі стилями та методами викладання. Можливість усамітнитися і поринути у відчуття.
0 Коментарів