fbpx
25 Лют 2020

Традиційна йога. Стародавні індійські практики від видатних вчителів

Bal Mukund Singkh

Організатори Carpathian Yoga Fest запрошують на фестивалі виключно кращих з кращих вчителів йоги. Тільки досвідчені майстри можуть передати живу енергію, допомогти глибше зануритися в її світ, вказати шлях розвитку.

Саме на CYF-2019 відбулась зустріч з видатним гуруджи Балом Мукунд Сінгхом, учнем легендарного йогіна Свамі Дхірендра Брахмачарі, засновника відомої в Індії школи хатха-йоги!

Книги авторства Свамі Дхірендра Брахмачарі – «Йога-сукшма-вьяяма» й «Йогасана Віджняна» – по праву носять звання класичної йогічної літератури.

Дхірендра Брахмачарі навчався у йогіна Шрі Махаріші Картикейї, який передав древні знання, раніше невідомі більшості йогічних світових шкіл. Великий Махаріші Картикейя, за легендами, з дитинства володів надприродними здібностями і прожив понад 300 років.

Свамі Дхірендра Брахмачарі і Бал Мукунд Сінгх – продовжувачі традиційної класичної індійської йоги, яка є основою для всіх інших напрямів.

Гуруджі Бал Мукунд Сінгх – популярний у світі гуру. У 22 роки Б. М. Сінгх був обраний самим Сваміджі Брахмачарі з численних учнів для особистого навчання, яке тривало два роки. Сьогодні Бал Мукунд Сінгх – тічер Делійського державного інституту йоги та навчає всіх охочих.

У свої 68 років, Бал Мукунд Сінгх у відмінній фізичній формі. Майстер-класи він проводить в посиленому ритмі, комбінуючи практику сукшма-вьяяма з асанами.

Система сукшма-вьяяма (sukshma – м’який, тонкий; vyayama – розтягувати, розминати) – спеціальний порядок асан, які мають надзвичайно потужний вплив на тонке (енергетичне) тіло людини.

Виконувати асани без розминки не можна, потрібно приступати до заняття за допомогою сукшма-вьяями – поступово, починаючи з вух, очей, голови, шиї… Нервова система активізується, поступово розігрівається все тіло. Тільки після цього можна переходити до асан.

Вправи стимулюють розвиток кісток й м’язів. Також асани з сукшма-вьяяма приводять до норми роботу нервової, травної систем, залоз внутрішньої секреції, тобто тих органів, до яких практично немає доступу у щоденному житті.

У сукшма-вьяяма-йога серйозно ставляться до дихання, що разом з виконанням замків й вправ на концентрацію уваги, робить її ефективною.

Сукшма-вьяяма-йога – доступна для різного покоління. Ця йогічна практика завоювала популярність у багатьох країнах світу завдяки позитивному впливу на здоров’я людини. Виконуючи сукшма-вьяяма-йогу постійно, ви швидко помітите, як покращився ваш душевний стан, ви станете спокійнішим, збалансованим.

Бал Мукунд – дуже позитивна людина. На заняттях панувала легка атмосфера, посмішка не сходила з його вуст. Надовго запам’ятаються його «груди апп», «спина стретч», «руки інсайд» і багато інших… Побувати на майстер-класах Гуруджі Бала Мукунда Сінгха – ніби доторкнутися до самих витоків животворної йоги!

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

*

code