Аюрведа – багатовікова індійська наука про здоров’я, яка виникла понад п’ять тисяч років тому, відома як “матір всієї медицини”. Назва походить від сполучення давньоіндійських слів Ayus (життя) та Veda (мудрість, наука). «Мудрість життя» – універсальна система, яка розглядає тіло, розум і душу як єдине ціле. Все лікування орієнтоване на встановлення цієї єдності, особистого балансу та активації здатності до самозцілення.
Аюрведа не заперечує класичну медицину, але прагне доповнити та збагатити її. Аюрведа демонструє дивовижні досягнення, особливо в лікуванні хронічних захворювань. Вона допомагає відновлювати та підтримувати закладену природою рівновагу тіла, розуму, почуттів. Виходячи з аюрведичного сприйняття, Всесвіт створений п’ятьма елементами: вода, земля, повітря, вогонь і простір (ефір). Їхня взаємодія формує природу на макрокосмічному рівні. Люди також складаються з цих елементів. Вони по-різному поєднуються в організмі, утворюючи особливі енергетичні комплекси, життєві сили або енергії, так звані доші, що контролюють роботу всього організму. Це – вата-доша (простір, повітря), пітта-доша (вогонь, вода) і капха-доша (вода, земля).
Кожна людина успадковує унікальну суміш трьох дош. Ідеальний варіант, коли кожна з них займає в організмі третину від цілого. Це називається балансом тридоші і означає, що така людина не хворіє, довго залишається молодою, проживає довге життя. Але зазвичай одна доша сильніша за інші. Хоча її домінування може змінюватися залежно від віку, обставин життя, навіть пори року. З точки зору аюрведи, розбалансованість є джерелом хвороб. Вилікуватися можна, тільки відновивши їхню природну рівновагу. Досвідчені аюрведичні лікарі, використовуючи традиційні методи, можуть точно визначити ступінь дисбалансу в доші й джерело захворювання. Відповідно правильно поставлений діагноз буде основою для індивідуального лікування, в якому здорова їжа, йога, медитація відіграють значну роль.
«Наша їжа повинна бути нашими ліками». Ця цитата Гіппократа, взята з аюрведичних текстів, демонструє цінність здорової їжі в аюрведі. Аюрведичні лікарі спочатку цікавляться у пацієнтів їхніми уподобаннями в їжі, а потім дають цінні рекомендації по здоровому харчуванню та способу життя.
В основі аюрведичній науки про харчування лежить регулярний щоденний триразовий прийом їжі з 5-годинними перервами, що дозволяє повністю засвоювати їжу. Тому патогенні відходи (ама) не встигають розвиватися та отруювати організм. Аюрведа, йога та медицина тісно пов’язан, мають спільні корені в давньоіндійській філософії. Для перевантажених турботами, схильних до стресів жителів Заходу це нерідко новий досвід. Коли людина знаходить внутрішній спокій, стрес сам по собі зникає, а фізична напруга знижується, тоді активізуються сили, які приводять організм до самозцілення. Жити, харчуватися і займатися йогою треба усвідомлено, пропускаючи все через призму своїх природних даних.
Цієї ж філософії дотримується засновник інтернет-порталу по аюрведі Роса-ТВ, бутика аюрведи «Роса-Фарм», меценат Олег Торгало. Він почав вивчати аюрведу після того, як у нього з’явилися проблеми зі здоров’ям. Випробувавши диво східної медицини на собі, Торгало захотів, щоб у людей була альтернатива у підходах до відновлення здоров’я. Врешті він відкрив мережу магазинів аюрведи й східної медицини «Роса-Фарм».
Учасники Carpathian Yoga Fest 2019 мали можливість на його майстер-класах отримати прості ключі до розв’язання складних проблем, які їх турбували. Олег дуже цікавий оповідач і співрозмовник. Він чітко, доступною мовою розказує про складні речі для кращого сприйняття своїми слухачами. Олег Торгало говорив про користь різноманітних спецій і трав, пояснював, як змішувати різні приправи в стравах, які продукти поєднуються між собою, а також про основні принципи аюрведичної дієтології.
Гості ставили багато запитань про аюрведу, доші, про харчування, котре рекомендовано певному типу організму, і по інших темах особистого характеру, що хвилювали їх. На всі запитання Олег Торгало давав об’ємні вичерпні відповіді, оскільки вважає, що його призначення – нести свої знання й мудрість людям.
0 Коментарів