29 Вер 2020

CYF – сумно мені 200% не було!

Цьогоріч відвідала Carpathian Yoga Fest вперше

Вагання були до самого придбання квитка, а це сталося за тиждень до початку фесту – все через негативний досвід взаємодії з подібним заходом та його організаторами. Відверто, не мала жодних очікувань та прагнень потрапити до конкретного викладача, оскільки вже маю Вчителя та Школу, згідно методики якої будую власну практику. Обирала її більше 10 років, але, все ж таки, моя прискіпливість була задоволена, а практика вклалася в адекватну біомеханіку, фізіологію та анатомію людського тіла. Тому їхала на CYF з метою подивитися на організаторські моменти (робила йога-фестиваль у рідному місті у 2019 році, а у 2020, за тиждень до проведення, почався карантин) та можливості кращої монетизації своїх знань та вмінь.

Спочатку загальні враження:

Приємно порадував рівень організації та взаємодії організаторів з відвідувачами – все дуже чітко та дисципліновано, «по-господарськи». Дружня атмосфера та правильна (у моєму розумінні) аудиторія – знову ж повторюся, що дуже є з чим порівняти. Хороша локація та умови проживання (на іншому фестивалі винаймала готель окремо, оскільки треш-умови запропонованого житла геть зовсім не підходили).

А тепер перейду до класів та викладачів:

Постійно бентежив вибір: куди піти? Практично щодня по часу співпадали теми у різних залах, куди хотілося потрапити. Роздвоїтися не вийшло.

Отже, відкрила фестиваль о 6:00 7 вересня, у понеділок, практикою Energy Yoga з Оленою Лазаревою на озері. Це мегапозитивний тічер-веселун 🙂 Влучні фрази, які якнайкраще ілюструють стан в асані, купа жартів та веселощів, а головне – Стан, як основна характеристика правильної практики, до якої б школи вона не належала. І він – Стан – був… Виходячи з дому ще при світлі місяця, зустріли світанок у тумані над озером та налаштувалися на атмосферу фестивалю. На наступні практики Олени не потрапила – ходили до світанку на Боржаву збирати ісландський мох…

koblova_1-minА далі була Аюрведа…

Аюрведою цікавлюся давненько, а прицільніше звернула на неї увагу у 2014 році, коли потрапила на заняття зі своєї улюбленої йоги. На ранкові лекції з Аюрведи мала намір потрапити з самого початку, тим більше, що хороший знайомий з  Рівного, який має аюрведичну лавку, рекомендував Юрія Михайловича, як піонера Аюрведи в Україні.

Мене завжди вражає рівень викладацької майстерності людей, пов’язаних з Аюрведою. Спокійні вивірені інтонації, зрозуміла та логічна думка, жодної «води» та зайвої інформації – уся структура лекції легка та граційна, знання проникають глибоко на підкорку та проростають там власним досвідом та розумінням. Пояснити складне та невідоме простими словами – ось справжня педагогічна майстерність! Це все цілковито характеризує Юрія Михайловича Авраменко.

До Юрія Михайловича потрапила на 2 лекції (ото вже цей вибір!): «Аюрведа та жіноче здоров’я» і «Виникнення та формування хвороби». Маю повний конспект з обох, чіткий та зважений – це вже моя особиста навичка конспектувати лаконічно, не втрачаючи при тому «нити повествования». Отриману інформацію перечитуватиму ще не раз, допоки вона  не «стане моєю» та не перетвориться на досвід.

Тезиси, що найбільше вразили на лекції «Аюрведа та жіноче здоров’я»:

1) Аюрведу передав ріші (мудрецям) Індра (Цар богів) у 3 словах: Вата, Пітта, Капха – принципи функціонування Світобудови.

2) Принципи функціонування Світобудови або Закони Природи:

Вата (комунікація, рух управляються Ватою – Закон руху в європейській традиції) – легкий закон;
Пітта (трансформація, метаболізм – гормональний фон… – Закон трансформації) – середній закон;
Капха (м’язи, зв’язки, сухожилля – структура – Закон структурності) – важкий/грубий закон.
3) Stri – sanskrit «жінка»:

Sa – саттва (стійкість, доброта, самоконтроль, благочестивість);
Ra – раджас (сміливість, норовливість, нерозважливість);
Ta – тамас (нерішучість, скромність).
Тобто, зважаючи на гуни, скромність виявляється не такою вже й праведною характеристикою жіночності. Виявляється у самій санскритській назві жінки, вже закладено баланс 3 якостей природи – гун!

Лекція «Виникнення та формування хвороби»:

Першопричина захворювання – Prajnaparadha – «Помилка Інтелекту» або ж «Порушення проти мудрості» (мається на увазі природної мудрості). Причин є дві: неправильний контакт органів чуття з об’єктами, які вони сприймають та неправильний контакт з часом (Кала парінама). Хвороба має 6 стадій розвитку, три з яких зовсім не проявляються на фізичному рівні.

Також вразила фраза:

«Чим більше звуків використовує людина у своєму мовленні, тим більш впорядкований розум.» – тобто, вивчення мов і використання їх на практиці, балансує та заспокоює.

Основний зроблений мною висновок: знання приходять завжди вчасно, а їх глибина та сутність розкриваються з практичним досвідом. А атмосфера, присутня на лекції, відповідала саме навчальному процесу у гуні благості – саттві – що якнайкраще сприяє засвоєнню нових знань та навичок. До речі, потрапила до Юрія Михайловича й на особисту консультацію 🙂

Майстер-класи з йоги, що співпадали по часу з лекціями з аюрведи і між якими доводилося обирати – це заняття Равіндера та Віталія Шакірова. У хронологічній послідовності розповім про обидва.

koblova_3-minПро Равіндера Джангру та Віталія Шакірова

Про Равіндера Джангру розповіли сусіди по котеджу з таким захопленням, що я просто мусила піти на його клас. Неймовірна харизма та манера подання матеріалу захопили з першої секунди заняття. Зі щирою посмішкою Равіндер давав такі вправи та з такими коментарями, що мій мозок фізичного реабілітолога та остеопата вирішив перепочити та не втручатися. Хоча подекуди запропоновані до виконання положення загрожували наступним болем у попереку, який, на моє щире здивування, так і не настав. Суперово, харизматично та надзвичайно весело!
До речі, занотувала одну з послідовностей, запропонованих Равіндером Джангрою, і наразі використовую її замість ранкової пробіжки для розігріву тіла.

Фрази, які «довелося» записати:

  • «Если вы отите успокоить девушку, дайте ей 5-10 упражнений и скандал will be last at home.» (це про ту славну розминку).
  • «Надо любить падать – это тоже интересно. И не падать тоже надо любить!».
  • «Лучше спрашивайте меня о том, что я могу дать.» (дуже дипломатичний вислів для невтручання в особисте життя).
  • «В йогу приходят люди, которые себя уже хорошенько везде повредили».
  • «Там, где есть дыхание и поза, нет наслаждения.» (про стан у мудрі).
  • «Мудра – это полная тишина».
  • «Сжимайте анус и всё будет хорошо!» (про роботу тіла у положенні).
  • «В мудре вы никогда не заскучаете. В мудре вы находитесь сами с собой».

Що що, а сумно мені 200% не було 🙂 Висновок: ЗФП (загальна фізична підготовка) ще нікому не зашкодила і є невід’ємною частиною йоги. І цей параметр кожна школа та напрямок забезпечують у свій спосіб.

koblova_2-minІ нарешті Cat Shanti (Віталій Шакіров). Почула про нього вперше 2 роки назад від тренера, що працювала у мене. Через сприятливий збіг обставин (вона їздила на концерт БГ в Одесу) їй вдалося відвідати персональне заняття у Віталія. Те, якою ця дівчина від’їздила і якою приїхала, справило враження – різниця у стані була величезною. Плюс розповідь про саме заняття та її щирі емоції… Ось і поставила я собі в голові «галочку» – за нагоди потрапити до Шакірова на клас.

Така нагода з’явилася на Carpathian Yoga Fest. Перші враження були дивними (до того ж я знову розривалася між лекцією з Аюрведи та практикою), тому на деякий час втекла вниз на лекцію, а повернулася вже на початок практичної частини. Я обожнюю будь-які види руху, особливо коли це функціональне заняття, яке змушує координувати свої руки-ноги та якимось неймовірним чином синхронізувати чи асинхронізувати їхні дії. Маю 5-річний досвід роботи фітнес-тренером універсалом в одному з найкращих клубів міста, тому всілякі «різноманітності» у класах легко сприймаю та роблю граючись.

Отже, практична частина та музичний супровід зробили мій вечір та подарували саме той смачний стан глибокого спокою та рівноваги, заради якого практикую йогу, бігаю та займаюся бойовими мистецтвами. На наступне заняття я йшла вже «підготовленою»: добряче вигулявши себе у горах і «вихекавши» там усі думки, з відкритим сприйняттям та світлою головою я потрапила на наступний клас. Тут вже не було відчуття часу – все розчинилося у стані та практиці… Такий собі дзен-буддизм: простір без думок та суджень-оцінок.

Що мене вразило? Та абсолютно все: від інтерактиву викладача з аудиторією до самої практики, яка змусила включитися на повну!:)

Особливо порадував вислів:

«Воспринимать информацию напрямую – признак слабоумия. Сильный ум умеет адаптироваться».

Це нагадало навчання у Школі остеопатії, де всі викладачі з Санкт-Петербурга і перші кілька модулів проходили незмінно під гаслом – «Перекладіть з російської на російську». Цінним та логічним натяком на подальші дії після практики було: «Становитесь тише воды, ниже травы – дайте прорасти тому, что почувствовали». Так і після потужних семінарів з йоги нам рекомендували не ділитися враженнями з оточуючими, щоб не розсіяти оте дбайливо накопичене ще нестійке Щось, допоки воно не «проросло» в тобі власним досвідом.

Відгукнулася фраза: «На классы приходите на человека, а не на технику. Какой он? Что он?» У мене завжди був і є алгоритм вибору наставників у будь-яких сферах: я завжди точно знаю до кого і куди мені йти та спілкуватися, але ніколи не знаю чому саме – просто роблю і отримую правильний результат. Та й, власне кажучи, питання «Чому?» та «Навіщо?» у той момент у мене не виникає. Тому так само резонують слоган «Nike Just Do It» і назва книги Річарда Бренсона «Screw it, Let’s do it!».

З практичних порад-висловів: «Отрегулируйте режим дня и язык (то, что говорите)».

Висновок: на заняття до Cat Shanti потрапляти точно «без голови», щоб дарма не гаяти час на «вимкнення» думко-потоку, і тоді точно практика принесе максимальне задоволення!

Автор – Олександра Коблова

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

*

code