06 Кві 2017

Аштавакрасана – Поза восьми дуг

Серед великої різноманітності асан йоги особливе місце займають балансові вправи на руках. Часто такі асани є складним завданням для початківців, адже для їх освоєння необхідний цілий арсенал умінь і навичок, які з часом виробляються при регулярній практиці йоги.

Серед основних моментів, які сприяють успішному освоєнню балансів на руках можна виділити:
– розуміння того, що балансові вправи на руках – це більше про баланс, ніж про силу;
– сильний м’язовий корсет, особливо сильні і гнучкі зап’ястя, що сприяють комфортному перебуванню в асанах;
– правильний розподіл навантаження в тілі з акцентом на певні м’язи;
– вміння відчувати своє тіло і збирати його в єдине ціле за допомогою бандх;
– старанність в практиці, віра в свої сили і бажання розвиватися.

Також в освоєнні балансів на руках важливу роль відіграє психологічний аспект. Освоюючи крок за кроком раніше недоступні для вас асани ви наповнюєтесь радістю, заряджаєтеся енергією і вірою в те, що ви можете впоратися з будь-яким завданням, навіть, здавалося на перший погляд, нереальним. Таке переконання формує внутрішній стрижень, ваша впевненість на килимку переноситься в повсякденне життя, завдяки чому поставлені перед вами завдання вирішуються набагато простіше, легше і швидше. Ви стаєте більш гнучким у вирішенні питань і вже простіше можете знайти потрібний баланс або компроміс, що влаштовує всіх.

Аштавакрасана – одна з дуже ефективних балансових асан на руках. Вона відмінно зміцнює м’язи рук, особливо зап’ястя, зміцнює м’язи черевного преса, має позитивний вплив на органи черевної порожнини.
Асана отримала свою назву на честь мудреця Аштавакри, який народився скрученим в 8 місцях. Незважаючи на такі фізичні каліцтва розум Аштавакри був ясним і за час свого життя він став просвітленим майстром, наставником царя і написав трактат «Аштавакра-Гіта». Також цю асану називають Позою восьми дуг (Ашта – вісім, Вакра – кривий / дуга / скручений).

Часто, коли початківці практики бачать цю асану вперше, виникає відчуття “не в цьому житті”:) Насправді, володіючи наведеними на фото варіаціями асани “від простого до складного”, при регулярній практиці, освоєння цієї асани не викликає труднощів.
На фото приводжу послідовність освоєння Аштавакрасани в різних варіаціях. Вона була вироблена в результаті спостереження за практикуючими з різним рівнем підготовки.

olga-rimskaya

Деякі важливі коментарі до наведеної на фото послідовності:

– 1,2,3 – варіант для початківців-практиків. Тут поставлено завдання повірити в те, що таз все-таки піднімається від підлоги і переконатися в цьому на власному досвіді. Можна виконувати в статичному варіанті або додати динаміку – опускати і піднімати таз;

– 4 – відмінний підготовчий варіант для Аштавакрасани;

– 5 – варіант для тих, кому поки складно утримати баланс, використовуючи тільки дві точки опори. Як полегшення асани використовуємо в цьому варіанті притиснутий до корпусу лікоть і зігнуті в колінах ноги. Також додаємо ще одну точку опори – опущену на підлогу голову або кладемо перед собою йога-блок, на який можемо опиратися підборіддям;

– 6 – ще один полегшений варіант асани, в якому ми як і раніше тримаємо притиснутим лікоть до боку і зігнуті в колінах ноги. Але вже намагаємося відбудовувати плечі і лікті на одну лінію (щоб було легше утримувати плечі і лікті на одній лінії можемо підставити під плечі йога-блоки);

– 7 – варіант пози з випрямленими ногами і ліктем відведеним в бік (що значно ускладнює асану і робить її більш ефективною). Чи можемо пробувати відбудовувати цей варіант використовуючи ще одну точку опори – опущену на підлогу голову або упиратися підборіддям на йога-блок;
– 8 – повний варіант асани: пахва відкрита (лікоть відведений в бік), лікті і плечі на одній лінії, ноги випрямлені, тіло розташоване в одній площині, погляд вперед;

– 9, 10 – цікава варіація асани – ускладнення.

На Carpathian Yoga Fest мій клас «Баланси на руках» буде проходити 5 червня з 11:00 до 13.00. На занятті ми розглянемо балансові асани початкового і середнього рівня складності, серед яких буде Аштавакрасана. Ми виконаємо наближуюяі до Аштавакрасани вправи, а також детально розберемо всі наведені на фото варіації. За такою ж схемою будуть розібрані і інші заявлені в програмі асани.

Сподіваюся дана послідовність допоможе вам комфортно себе почувати і ефективно просуватися в практиці освоєння цієї красивої і корисної асани!

До зустрічі на фестивалі!

Інструктор йоги Ольга Римська,
спеціально для Carpathian Yoga Fest

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

*

code