Юлія Артімошина

Yoga Base Izki

Юлія Артімошина

Сертифікований викладач йоги за стандартом RYT 100 від школи Devdan Yoga Internacional під керівництвом Олени Бакай. Практикує йогу 15 років, з них 10 років викладає.

“Багато років тому я зустрілась з йогою, і з першого заняття відчула, що “це моє”, хоча більшість асан, які  були на занятті, моє тіло відмовилось робити. Але це спонукало ще більше пізнавати йогу далі, розвиваючи себе. Для мене йога – це нескінченний шлях пізнання себе, а мені важливо, щоб було куди рухатись.  Як викладач, на своїх заняттях я використовую баланс сили та гнучкості, а також застосовую набуті сучасні знання з фізіології, анатомії, приділяючи велику увагу коректній побудові асан. За роки своєї практики пройшла шлях від аскетичної більш силової йоги до йоги, як відчуття себе, своїх енергій. І, як жінка, інтуїтивно прийшла до ще одного  напрямку, який вже існує в йозі, це йога-танець. Чим і буду ділитися на фестивалі.”

Класи Юлії на CYF 2022 Izki:

Йога-танець, як проживання своїх внутрішніх станів.

Тілесно-орієнтована терапія говорить, що людина може гармонізувати свої психічні, емоційні стани через тіло. І це ми можемо відчути від будь-якого фізичного навантаження, після якого, хоч тіло і втомилось, та стає легше емоційно. Не завжди ми дозволяємо собі проживати емоції, і вони ніби “застрягають” у тілі,  створюючи тілесні блоки. Рухаючись під музику, ми можемо через тіло відчути свої внутрішні стани і дозволити іх прожити, випустити емоції через рух. Таким чином,  це і є рух вглиб себе, відчуття себе, своїх внутрішніх станів, пізнання себе.  І це теж йога, адже йога – це зв’язок,  зв’язок перш за все з собою. Рухатись під музику можно інтуїтивно, але я пропоную рухатись за допомогою асан йоги. Тому це не просто танець, а йога- танець.  Коли звичні асани набувають плавності і змінюють одна одну у м’якій динамиці під ритми музики. Ви відчуваєте як з плавністю рухів змінюється внутрішній стан, набуваючи теж плавності і “текучості”. 

Цей клас підійде більше жінкам, які від природи більш чутливі до проживання різних внутрішніх станів, і це корисно дозволити собі ці відчуття – бути різною, плавною, ніжною, або активною, готовою діяти. Запропонований йога-танець більш направлен на стан внутрішньої ніжності, романтичності, жіночності. Але і чоловіки можуть спробувати для себе щось нове, адже в кожному з нас є і чоловіча і жіноча енергії, кожна з яких хоче бути прийнятою у собі, а внутрішні стани побаченими і прожитими. 

А якщо поки важко відчути через тіло певні стани, то, як мінімум, йога-танець дає помірне фізичне навантаження та окрім сили і гнучкості розвиває грацію (плавність рухів), відчуття ритму,  формуються нові нейронні зв’язки, коли запам’ятовуємо асани у певній послідовності.  І ці послідовності побудовані таким чином, тоб тілесні навантаження були гармонійними (семетричні на обидві сторони тіла).

Цей клас підійде новачкам, так як буде у дуже плавному ритмі,  але стане цікавим інструментом зустрічі з собою і для досвідчених практиках, відкриваючи нові грані власних відчуттів.