Едуард Голяк

Professional Yoga Izki

Едуард Голяк

Едуард Голяк впевнений, що перші результати людина, яка почала практикувати хатха-йогу, може відчути уже за декілька тижнів.

Сам Едуард свою індивідуальну практику почав на початку 90-х по книжці Аєнгара, що з’явилася на розвалинах залізної завіси Союзу.

Незабаром він познайомився з Василем Козаком, засновником унікальної системи з елементами йоги. Цей реабілітолог створив комплекси Динамічної Інтенсивної Реабілітації на базі асан для лікування дітей, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Якийсь час Едуард займався по даній системі, підтягувалися і його друзі.

А далі у 2000 Голяк поїхав вчитися в Інститут Комплексної йоги у Миколи Височанського. Там, в Донецьку, почав практику в йога-студіях.

У 2001 повернувся у Львів і почав викладати йога-практику.

Поступово сформувався свій стиль. Статодинаміка, багато силових, баланси на руках, різноманіття асан і нестандартні переходи. Досить важко описати це словами, треба спробувати.

Класи Едуарда на СYF2022 Bukovel:

10 базових асан ї їх “золоті ключики”

Ти закриваєш, очі робиш глибокий вдох, витягуючись долонями вгору, і відчуваєш як від стіп до пальчиків пробігає пранічна хвиля. Тепер її хочеться втримати і відчувати як вона переливається в каналах, пульсуючи і наповнюючи енегією тіло. І цей потік сам знаходить собі дорогу, тіло повиино бути лише податливим цій хвилі, ти стаєш спостерігачем за цією грою енергій і м’язів.
Щоб ми могли насолоджуватись таким потоком, потрібно, щоб наші м’язи, зв’язки і суглоби могли працювати в повній своїй амлітуді, не обмежуючи свободу руху, асани збалансовані, канали чисті, увага сконцентрована.

На початкових етапах ми стикнемося з своїми обмеженнями, і будемо поступово, без фанатизму, крок за кроком долати їх і виходити на нові степені свободи.
Вивчати золоті ключики, що відкривають потаємні двері в ту чи іншу асану, протоптувати нові стижки в розумі (нейронні зв’язки), зв’язуючи асани нетиповими переходами, розштрювати стіни своєї свідомості.

  • різноманітні варіації звичних асан, і нетипові входи/виходи в них.
  • поєднання асан у послідовність, що дозволить пранічним потокам вільно протікати нашим тілом (прана, бандхи, дрішті — ключові елементи роботи в потоці).
  • для тих, хто починає свою подорож в йогу, тих хто заблукав, тих хто прийшов глухий кут, тих хто вдивляється в горизонт.